2. PROFESYONEL KİCKBOKS ŞAMPİYONASI ŞEHİT VE GAZİLERİN ANISINA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Erdemli Belediyesi 2. Profesyonel Kickboks Şampiyonlar gecesinin 19 Eylül 2015 tarihinde Sahil Bandı – Konser Alanında saat 18.30’da başlayacağı bildirildi. Erdemli’de 2. si gerçekleştirilecek olan organizasyonda Hollanda, Fransa, Moldova ve İran’dan 7 sporcuyla Türkiye’den 7 sporcu karşı karşıya gelecek. Bu programın Şehitlerin ve Gazilerin anısına gerçekleştirileceğini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tüm vatandaşları müsabakaları izlemeye davet etti.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve Erdemli’de vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenen Kickboks şampiyonlar turnuvasının bu yıl Gaziler Haftası münasebeti ile şehit ve gazilerin anısına düzenleneceği bildirildi. Organizatör Ali Alkayış ve Erdemli Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Kick Boks müsabakası Kanal 33’den de canlı olarak yayınlanacak. Ünlü anonsör Mustafa Özben’in sunumuyla gerçekleşecek olan programa tüm Erdemli’lileri davet eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “bu programı şehitlerimiz ve gazilerimiz onuruna düzenliyoruz” dedi. Erdemli’deki tüm vatandaşların birlik-beraberlik ve huzur içerisinde yaşamasını amaçladıklarını ifade eden Tollu, bu amaçla değişik etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Bu etkinliğin Erdemli’de 2. defa düzenlendiğine dikkat çeken Tollu, Erdemli’de birçok hizmeti ilk defa gerçekleştirdiklerini, beğenilen ve faydasına inandıkları etkinlikleri geleneksel hale dönüştürdüklerini kaydetti. Başkan Tollu, konuşmasında bu tür sportif faaliyetlere görev yaptıkları dönemde her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirterek, “bu tür etkinlikler gençlerimizi uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumaktadır. Çocuklarımızı zararlı çevrelerden bu şekilde koruyacağımıza inanıyoruz. Bu yüzden de hangi türü olursa olsun Erdemli Belediyesi olarak spora ve sporcuya destek veriyoruz” dedi.

Son günlerde yaşanan terör olayları ve protesto olaylarında vatandaşların sağduyu içerisinde olmaları gerektiğini kaydeden Başkan Tollu, tüm vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiğine inandığını, bu anlamda şehit ve gazilerin bu ülkenin geleceğine yönelik cansiperane ülke savunduklarını söyledi. Tollu sözlerine, “Şehitlerimiz ve Gazilerimiz anısına düzenlediğimiz bu programa tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” diyerek son verdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, etkinliğin 19 Eylül Gaziler günü yani Cumartesi günü, saat 18.30’da Erdemli Belediyesi Sahil Bandı, Doktor Devlet Bahçeli Meydanında gerçekleştirileceği bildirildi.  

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım