Başkan Tollu Kur'an Öğrenen Çocukları Ödüllendirdi

Kocahasanlı Merkez Camii Yaz Kur'an Kursu öğrencileri Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından ödüllendirildi. Çocuklara hem hediyelerini dağıtıp hem de onlarla sohbet Başkan Tollu, küçük yaşta alınacak olan dini eğitimin öneminden bahsederek, çocuklara başarılar diledi.

Kocahasanlı Merkez Camii Yaz Kuran Kursları bünyesinde öğrencilere yönelik olarak bir program düzenlendi. Programa katılarak, öğrencilerle buluşan, bu anlamda dini ve milli eğitime her zaman destek olduklarını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaşıtlarının gününü gün ederken bu gençlerin gösterdiği özverinin takdirle karşılanması gerektiğini vurguladı. Buradaki öğrencilerin Kuran-ı Kerim eğitiminin yanında yüce İslam dinini de doğru bir şekilde öğrenmelerinin kendilerinin ne kadar mutlu ettiğini açıklayan Tollu, “Yaşıtları internet başında vakit öldürürken, burada dinini, diyanetini öğrenmeye çalışan gençler, bu ülkenin geleceği olan gençlerdir. Hepsini tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. Gençlerimizin ve çocuklarımızın her türlü eğitimlerini en iyi şartlarda almaları için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü kaliteli insanlar bu tür eğitimleri alarak kendilerini yetiştiriyor. Biz bu düşüncelerle okullarımıza, Kuran kurslarımıza ve camilerimize her türlü desteği veriyoruz. Yaptığımız hizmetleri bu ülkenin geleceği için, kendi geleceğimiz için yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Ancak eğitimi bir bütün olarak ele almalıyız, öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere de birçok görev düşüyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi başıboş bırakmamalıyız. Biz zaten bu dünyada imtihan için bulunuyoruz. Bu imtihanı en iyi şekilde geçmemizin yolu alacağımız dini eğitimden geçiyor. Bizler de Erdemli’deki bu genç nüfusun doğru yönlendirilmesi adına çalışmalar yapıyor, onlara destek oluyoruz”şeklinde konuştu.

Yaz Kuran Kursu Hocalarından Ali Köse de Başkan Tollu’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek, verilen hediyelerin çocukların eğitime daha iyi sarılmaları, devamlılık göstermeleri ve özendirilmesi için kullanılacağını söyledi.

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım