Başkan Tollu Öğretmenleri Unutmadı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlere günün anlam ve önemine binaen powerbank armağan eden Tollu, yeni nesillerin öğretmenlere emanet olduğunu hatırlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erdemli Belediyesine bağlı eğitim kurumlarının öğretmenleriyle kahvaltıda buluşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, öğretmenler gününü kutladı. Lupin kafede düzenlenen kahvaltıda öğretmenlere hitaben konuşan Başkan Tollu, öğretmenlere çok büyük görevler düştüğünü söyledi. Ülkenin ilerleyebilmesi için her zaman yeni beyinleri, yeni nesillere ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Tollu, bu nesillerin yetişmesinde birincil görevin öğretmenlerde olduğunu ifade etti. Mesleğin zorluklarından da bahseden Tollu, Erdemli Belediyesi olarak ilçede görev yapan tüm öğretmenlerin emrinde olduklarını dile getirdi. “Sizler yeter ki görevlerinizi rahat yapın. Evlatlarımız sizlere emanettir. Onların bu güzel ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmesinde sizlere olan inancımız, güvenimiz tamdır. Sizlerin rahatı için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hatta daha fazlasını yapacağız. Erdemli Belediyesi olarak neye ihtiyacınız varsa, ne lazımsa, ne istiyorsanız bizler sizin emrinizdeyiz” diyen Tollu, Erdemli Belediyesi olarak okullara yapılan hizmetlerden de bahsetti. Şu an itibariyle Erdemli sınırları içerisindeki tüm okulların yol, bahçe, spor alanı gibi eksiklerinin 2009 yılından bu yana kendi dönemlerinde tamamlandığını ifade eden Tollu, ayrıca öğrencilere de düzenli olarak eğitim malzemesi desteği de sunduklarını sözlerine ekledi. Belediyenin son olarak eğitim desteği olarak kurs eğitim merkezi açtığını kaydeden Tollu, buradaki eğitimlerin eğitimde fırsat eşitliği anlamında tamamen ücretsiz olduğunu vurguladı. Eğitim merkezlerinde görev yapan tüm öğretmenlere başarı için büyük görevler düştüğünü söyleyen Tollu, “sizlerin başarısı, bizim ve genel anlamda da bu ülkenin başarısıdır. Belediye olarak her türlü imkanı sizlerin önüne sunduk. Çocuklarımızı iyi yetiştirin. Başarılı olsunlar. Sizden sadece başarı bekliyorum. Bir ihtiyacınız, bir eksiğiniz, bir derdiniz olursa hem belediye olarak hem de Mükerrem Tollu olarak kapımız her zaman sizlere açık” dedi.

Belediyenin yaptığı genel hizmetler hakkında da bilgiler veren Başbakan Tollu, öğretmenler gününü kutlayarak başarı diledi. Belediyeden yapılan açıklamada ise Erdemli sınırları içerisinde bulunan tüm öğretmenlere, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle belediye tarafından powerbank armağan edildiği bildirildi.

 

 

Video için tıklayınız...

 
 
 
 
Sosyal Medya Paylaşım