BAŞKAN TOLLU’DAN SANATÇILARA ANLAMLI ARMAĞAN

Geçtiğimiz hafta sonu Kızkalesi’nde düzenlenen Kızkalesi Turizm festivaline Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun, festivalde sahne alan sanatçılar Davut Güloğlu ve Burcu Güneş’e verdiği armağan damgasını vurdu. Başkan Tollu, sanatçılara Türk bayrağı armağan etti; konseri izlemeye gelen on binlerden alkış tufanı koptu. Başkan Tollu, “şanlı bayrağımıza el uzatanlara inat, bayrağımızı sonsuza dek dalgalandıracağız” dedi.

Erdemli Belediyesinin desteği ile geçtiğimiz hafta sonu Kızkalesi mahallesinde Turizm festivali yapıldı. Gündüzün de sportif ve folklorik faaliyetlerin yer aldığı festivalin akşam bölümünde ise sanatçılar Davut Güloğlu ve Burcu Güneş sahne aldı. Söylediği birbirinden güzel şarkılarla hayranlarına güzel saatler yaşatan sanatçılar, Kızlalesi’nde bulunmaktan son derece memnun olduklarını dile getirdiler.

Sanatçıların canlı performans yaptığı konserlerin son şarkılarında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, elinde Türk bayrağı ile sahneye geldi. İlk olarak Davut Güloğlu’na Türk Bayrağını takdim eden Tollu, “bayrak namustur, yere düşmez” dedi. Konseri izlemeye gelen on binlerin kopardığı alkış tufanı esnasında bayrağı teslim alan sanatçı Davut Güloğlu, “hayatımda aldığım en anlamlı hediye bu oldu. Belediye Başkanınıza helal olsun. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Tollu da burada yaptığı açıklamada, bayrak konusunda son derece hassas olduklarını beyan ederek, “son günlerde bayrak konusunda yaşanan hassasiyete vurgu yapmak istiyoruz. Erdemli’miz bayrak konusundan son derece hassas bir yapıdadır. Bayrağa saygıyı en üst seviyede yaşamaktayız. Bizler, sadece bu günlerde değil, ilçemize gelen tüm sanatçı dostlarımıza şanlı bayrağımızı gururla armağan ediyoruz” dedi

 

GÜNEŞ: GİTTİĞİMİZ HER YERDE BİZE ÇİÇEK, PLAKET VERİYORLAR. EN NALMALI ÖDÜL BU OLDU

Davut Güloğlu’ndan sonra sahne alan ve söylediği birbirinden güzel şarkılarla seyircileri coşturan Burcu Güneş’e de Başkan Tollu bayrak armağan etti. Yaşadığı sürpriz sebebi ile şaşırdığını dile getiren Güneş, “gittiğimiz her konserde belediye başkanları bizlere çiçek, plaket vs. armağan ederler. Sayın Tollu, hayatımın en güzel hediyesini bizlere verdi. Çok şaşırdım. Helal olsun vallahi. Çok teşekkür ederim” dedi. Başkan Tollu da burada yaptığı konuşmada, “bu ülkede hepimizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç bulunmaktadır. Bu kardeşliği, birlik ve beraberliği sağlayacak olan bazı öğeler vardır. Bunlar, vatan sevgisidir, devlet, millet, bayrak, Allah sevgisidir. Bu öğeler kutsaldır. Bunlar namustur, kutsalımızdır. O yüzden kirletilmemesi gerekir. Bu uğurda milyonlarca şehit verdik. Ben biliyorum ki; bu konuda şehit olmaya hazır milyonlarca daha Türk insanı bulunmaktadır. Kimse bizim kutsalımızı lekeleyemez. Biz, şanlı bayrağımızı gururla her yerde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi. Bu açıklamaların ardından Burcu Güneş de izleyicilerle birlikte onun yıl marşını söyledi. 

Sosyal Medya Paylaşım