BAŞKAN TOLLU’DAN ŞEHİR TİYATROSU OYUNCULARINA KAHVALTI

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Belediye Şehit Tiyatrosu oyuncuları ile kahvaltıda bir araya geldi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, şehir tiyatrosu ekiplerine ve oyuncularına teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Tiyatro ekibi ise sahnelenen tüm oyunlara ayrı bir ilginin olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya sanata ve sanatçıya verdiği desteklerinden ötürü teşekkür etti. Başkan Tollu, kahvaltı sonrası şehir tiyatrosu oyuncularına çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

 

 

 

Erdemli Belediyesi şehir tiyatrosunun oyuncularıyla kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, burada yaptığı konuşmasında; Erdemli’nin sanat şehri olması için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi. Erdemli’nin sinemacılarının, oyuncularının yönetmenlerinin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini ifade eden Başkan Tollu, ‘’Belediyenin görevleri arasında bunlar da mı varmış” dedirten bu tür hizmetlerimiz eşit bir şekilde devam edecektir’’  diye konuştu.

HER ZAMAN SANATIN VE SANATÇININ YANINDAYIZ

Belediye olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olacaklarını söyleyen Başkan Tollu, Erdemli’yi sanat şehri yapma konusunda son derece iddialı olduklarının bir kez daha altını çizerek, “Erdemli Belediyesi olarak son dönemde birçok sanat kursu açtık. Kentin ilk şehir tiyatrosunu kurarak Erdemli’nin sanat özlemi dindirdik. Erdemli’yi sanatla buluşturduk. Şehir Tiyatromuzun sahneye koyduğu oyunlarla farkındalık oluşturduk. Erdemli’mize tiyatroyu sevdirdik. Sanatsal ve kültürel etkinliklerle birlikte resim, Hacivat Karagöz, çocuk korosu, yazarlık okulu, çağdaş halk dansları gibi kurslar da açarak halkımıza bu hizmeti verdik. Şehrin ilk şehir tiyatrosunu sizlerle birlikte kurduk. Turnelere çıktınız. Erdemli’mizi başarı ve gururla temsil ettiniz. Sizlere her anlamda destek olduk. Farklı şehirlerde sahnelediğiniz oyunlarla ilçemizi başarıyla temsil ettiniz ve ödüllerle döndünüz. Erdemli Belediyesi’nin ve şehrimizin adını en iyi şekilde duyuran sizlere teşekkür ediyoruz’’ dedi.

ŞEHİR TİYATROSU BAŞARILARINA DEVAM EDECEK

Amatör bir yapıda kurdukları şehir tiyatrosunun Erdemli’nin adını ulusal ve uluslararası alanda duyurduğunu belirten Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı ise profesyonellere taş çıkartan işlere imza attıklarını söyledi. Başta kendilerine her konuda destek olan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu olmak üzere tiyatro oyuncularına ve izleyicilere teşekkürlerini sunan Sandalcı, izlendikçe izlettirmeye ve Erdemli’de tiyatro ve sanat adına ilkleri yaşatmaya devam edeceklerini dile getirdi.

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım