BELEDİYE EĞİTİM KURUMLARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR

Erdemli Belediyesi, 2014 büyükşehir yasasıyla Erdemli’ye bağlanarak mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde her alanda başlattığı hizmet atağını sürdürüyor. Daha önce köy statüsünde olan Arslanlı Mahallesi’nde belediye ekipleri hummalı çalışmalara imza atıyor. Erdemli’de bulunan bazı okulların boya badana işini yapan belediye ekiplerinin, okul ayrımı yapmadan gelen talepler doğrultusunda Arslanlı Mahallesi Ortaokulu’nun tadilat ve boya-badana işlerini gerçekleştirdikleri bildirildi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada eğitime verdikleri önemin altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “hizmetlerimiz kesintisiz devam ediyor, Arslanlı’da asfalt-yol çalışmalarının yanı sıra okulların boya badana ihtiyacını giderdik. Gelen taleplere göre okulların eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Erdemli’de eğitim kurumlarına en çok hizmet bizim dönemimizde gerçekleşmiştir” dedi.

 

 

 

Arslanlı Mahallesi’nde öğrencilerin kaliteli ve huzurlu bir eğitim görebilmeleri adına her türlü hizmeti yapmaya devam edeceklerini beyan eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’ekiplerimiz tüm okulların hizmet isteklerini istisnasız yerine getiriyorlar. Biz görevde olduğumuz süre içinde bu hizmetlerimiz aynı çizgi üzerinde devam edecek.” dedi. Erdemli tarihinde okullara yönelik en çok hizmetin kendi dönemlerinde verildiğini ifade eden Başkan Tollu, hizmetlerin tüm öğretmenleri, öğrencileri ve velileri memnun ettiğini çünkü kendilerinin bu konuya çok büyük önem verdiklerini söyledi. Eğitimin her zaman için desteklenmesi, geliştirilmesi için bu çalışmalarını yerine getirdiklerini kaydeden Tollu, eğitim ortamının rahat olması için belediye olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirtti. 

OKULLARA HİZMETİMİZ DEVAM EDECEK

Boya badana hizmetlerinin yanı sıra tüm okul yollarını asfalt ve parke yollara kavuşturduklarını, aynı şekilde okul bahçelerini de parke taşlarla ördüklerini ifade eden Tollu, çocukların kışın çamurdan, yazın ise tozdan kurtulmaları, kısacası rahat etmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi. Öğrencilerin rahat etmesi adına her türlü etkinliği yerine getirdiklerini ifade eden Tollu, bundan sonrası için de bu hizmetleri katlayarak yapacaklarını söyledi. Her okul bahçesine, oyun grupları, spor alanları armağan ettiklerini kaydeden Tollu, belediye bünyesinde ilk defa bir eğitim merkezini Erdemli’ye armağan ettiklerini lise ve üniversiteye hazırlık kursu niteliğinde toplam 900 öğrenci kapasiteli eğitim kurslarını hizmete sunduklarının altını çizerek,  sınava hazırlanan öğrencilere de her sene ücretsiz sınav kitapları, küçük çocuklara okuma ve boyama kitapları dağıttıklarını, sınav zamanlarında ailelere ve öğrencilere yönelik etkinlikler yaptıklarını kaydetti. 

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 
 
 
 
Sosyal Medya Paylaşım