BELEDİYE ÖĞRENCİLERİ UNUTMUYOR

Erdemli Belediyesi ilçe sınırları içerisinde okuyan öğrencilerin daha iyi şartlarda okula gidip gelebilmeleri için okul yollarını asfaltlamaya devam ediyor. Tarım Meslek Lisesi yolunu açan ve asfalat hazırlıklarına başlayan belediye ekipleri, 5 yıldır tüm okulların yol sorununu çözdüklerini belirttiler. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da öğrencilerin daha sağlıklı şartlarda eğitim alabilmeleri adına Erdemli Belediyesinin her zaman kendilerini destekleyeceğini söyledi.

Erdemli’ye bağlı Arpaçbahşiş mahallesinde bulunan Tarım Meslek Lisesinin yol sorunu, Erdemli Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından çözülüyor. Çamur ve tozlu yollardan çocukların okula gidip gelmelerine gönüllerinin razı olmadığını dile getiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çocuklar için ne gerekiyorsa yapılacağını dile getirdi. Kendilerinin öğrencilik yıllarında çok zor şartlarda okuduklarını ifade eden Başkan Tollu, bu dönemde çocukların bu şartlarda okumaması gerektiğini düşünerek, okul yollarını yaptıklarını kaydetti. Erdemli Belediyesi olarak eğitime kendi dönemlerinde son derece büyük hizmetleri olduğunun altını çizen Tollu, “bizim çocuklarımızın, gençlerimizin iyi şartlarda okuması lazım. Bu çocukların iyiye, güzele, doğruya sevk edecek her türlü şartı sağlamak bizim en asli görevimizdir. Öğrencilerimizin kafaların derslerine vermeleri gerekmektedir. Çamur, toz gibi sorunlara takılmamalılar. Çünkü bu evlatlar geleceğin yöneticileri, bu ülkeye sahip çıkan insanları olacaklar. Biz, bu sayede çocuklarımıza ve gençlerimize; dolayış ile de bu güzel ülkenin geleceğine bu sayede yatırım yapıyoruz” dedi.

EĞİTİME EN ÇOK DESTEĞİ BİZ VERDİK

Erdemli Belediyesinin bu konuda son derece hizmetkâr bir durum sergilediğini vurgulayan Tollu, görev yaptıkları süre içerisinde tüm okullara hizmet ettiklerini dile getirdi. Tüm okulların eksikliklerinin giderildiğini ifade eden Tollu, önemli olanın öğrenciler olduğuna değindi.  Son olarak Tarım Meslek Lisesi yolunun kötü durumda olması sebebi ile çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Tollu, “öncelikle yolu yeniden açtık ve genişlettik. Malzemelerini serdik. Şu an çalışmalar devam ediyor. İnşallah kısa sürede asfaltını da döküp, çocuklarımızı rahata kavuşturacağız. Erdemli Belediyesi olarak her alanda hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu konuda eğitime bu kadar çok destek veren biziz. Bununla da gurur duyuyor ve çalışmalarımızın devam edeceğini belirtiyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım