BELEDİYE ÜCRETSİZ KURSLARIYLA BİNLERCE ÖĞRENCİYE ÜNİVERSİTE KAPILARINI ARALIYOR

2790 ortaokul ve lise öğrencisi Erdemli Belediyesi etüt merkezinde ücretsiz eğitim alabilmek için kurs merkezinde sınava tabi tutuldu. 2790 ortaokul ve lise öğrencisi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Erdemli Belediyesi Etüt Merkezi’nde ücretsiz eğitimden yararlanabilmek için ter dökerken, dereceye öğrenciler ise Erdemli Belediyesi Etüt Merkezinde ücretsiz eğitim hakkı elde edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erdemli’nin eğitim standartlarını yükselten birçok hizmet veren Erdemli Belediyesi, açtığı ücretsiz kursları ile binlerce öğrenciye üniversite kapılarını aralıyor. Eğitime yönelik yatırımlarına aralıksız devam eden Erdemli Belediyesi kurs merkezinde ortaokul ve lise öğrencileri için ücretsiz eğitim hakkını elde edebilmeleri adına kayıt kabul sınavı düzenledi. Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen sınava 2790 öğrenci ücretsiz olarak katıldı. Belediye ve kurs merkezlerinde görev alan eğitimciler eğitim alanında yaptığı ciddi yatırımlarla öğrencilerin başarı grafiğini yükseltmeyi ve en iyi okulları kazanmalarını amaçlarken, açılan eğitim kursları sayesinde velileri de maddi külfetten kurtarmayı hedefliyor.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN TOLLU’YA TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, etüt merkezinde ücretsiz eğitim hakkından yararlanabilmek için kurs merkezinde düzenlenen ve 2790 öğrencinin katıldığı kayıt kabul sınavı öncesi öğrencilerle bir araya gelerek başarılar diledi. Belediyenin etüt merkezinde ücretsiz eğitim görmek için kayıt kabul sınavına katılan öğrenciler ise, ‘’İmkânlarımız kısıtlıydı. Bizlere böyle bir ortam sağlaması ve üniversiteye hazırlık yolunda bizlere verdiği desteklerinden dolayı sayın belediye başkanımız Mükerrem Tollu ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz’’ şeklinde konuştu.

BİZ, GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ

Kayıt kabul sınavı sonrası belediye kurs merkezinde açıklamalarda bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tolu, belediye olarak tüm öğrencilere destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerinin altını çizerek, öğrenciye yapılan yatırımın hiçbir zaman boşa gitmeyeceğini söyledi. Erdemli Belediyesi’nin son dönemde sosyal belediyecilik alanında büyük başarılara imza attığını kaydeden Başkan Tollu, “Öğrencilerimizi periyotlar halinde sınava alıyoruz. 2018-2019 eğitim öğretim yılında dershanemizde eğitim görecek gençlerimizin sınavını yaptık. ‘İyi bir lisede okumak istiyorum’ diyen öğrencilerimiz rekor başvuruda bulundu. Bu Erdemli için çok ciddi bir kazanç. Biz şuana kadar bu alanda ciddi bir başarı grafiği yakaladık. Bunu da inşallah sınavlarda da göreceğiz. Liselere devam eden 350 tane öğrencimizin 170 tanesi Fen Liselerini kazanabilecek durumda.  Diğerleri de Anadolu Liselerini kazanabilecek durumda. Tabi ortaokul ve liseler derken 1.500’e yakın öğrencimizi biz eğitim kurumlarımızda barındırıyoruz. Erdemli’li binlerce gönüldaşımızın hemşerilerimiz çocuklarını bize emanet ediyor olması bizim için çok ciddi bir kazanç olduğunu düşünüyorum. 1.500’e yakın aile çocuklarını bize emanet etti. Bizde onların emanetine halel getirmedik. Onların en iyi şekilde yetişmeleri ve en mükemmel bir şekilde hayata hazırlanmaları gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz. Kurs merkezimizde en iyi hocalarımızı sınavla istihdam ettik. Değerli hocalarımızla Erdemli’mizin gençlerini en iyi şekilde eğitip en iyi üniversitelerde okumaları için elimizden geleni yapacağız. Biz, geleceğimize yatırım yapıyoruz. Bu da boşa gitmeyecektir. Çünkü çocuklarımızın başarıları bu ülkenin başarısıdır. Bu bizim için, bu ülkenin geleceği için çok önemlidir. Çocuklarımıza güveniyoruz ve onlara tüm hayatlarında başarılar diliyoruz. Eğitim konusunda hiçbir hizmetten kaçmadan bu çerçevede okullara, öğrencilere ve ailelerine yönelik hizmetler üretmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım