BELEDİYEDEN KURAN KURSLARINA DEV HİZMETLER

Erdemli Belediyesi geniş kapsamlı ve planlı hizmet atağını sürdürüyor. Bu hizmet atağı içerisinde Harfilli, Albeyli ve Sarıyer mahallelerinde bulunan Kuran Kurslarının hizmet ihtiyaçlarının giderildiğini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Erdemli’nin değerleri olarak kabul ettiğimiz her yere ve her kesime hizmeti bir borç biliyoruz. Bu minvalde Kur-an Kursları da bizim en başta gelen değerlerimizdendir. Buralara hizmet etmekten onur ve gurur duyarız. Bundan sonra da bu milletin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz ” dedi.

Erdemli Belediyesi toplumun ortak kullanım alanı olan kurumlara hizmetlerini sürdürüyor. Okul, cami, sağlık ocağı, Kuran kursu gibi kurumların fiziki ihtiyaçlarını karşılayan Erdemli Belediyesi, bu konuda en çok hizmet ettiği dönemini yaşıyor.

BÜTÜN HİZMETLERİMİZ PLANLI

Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre Harfilli Kuran Kursu’nda parke döşemesi ve bahçe düzenlemesi yapılırken, Albeyli Kuran Kursu bahçesine kamelya yapılıyor. Sarıyer Mahallesi Kuran Kursu’nun da boyama işlerinin tamamlandığı öğrenildi. Hizmet ihtiyacı olan her yere koşturduklarını söyleyen Başkan Tollu, Kur’an Kurslarının öneminin altını çizerek böyle yerlere yaptıkları hizmetlerden belediye olarak büyük haz duyduklarını belirtti. Bütün hizmetleri planlayarak yaptıklarını vurgulayan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:

GELECEK NESİLLERİN İYİ EĞİTİLMESİ GEREKİYOR

“Geniş kapsamlı hizmet atağımız sürüyor. Hizmetlerimiz bir plan dahilinde yapılıyor. Bütün bu hizmetler içerisinde önceliğimiz eğitimdir. Çünkü bir milletin kurtuluşu nesillerine verdiği dini ve milli eğitime bağlıdır. Erdemli Belediyesi olarak ilçede bulunan tüm cami, Kur-an Kursları ve okullara hizmet önceliği tanıyoruz. Bu konudaki hassasiyetimiz sürecektir. Bu hizmetleri yaparken de her zaman söylediğimiz gibi sadece Allah’ın rızasını gözetiyoruz ve biliyoruz ki kurtuluşumuz gelecek nesillerin iyi eğitilmesine bağlıdır.”

Her alanda ilçenin her tarafına hizmet götürdüklerinin altını çizen Tollu, Harfilli, Albeyi ve Sarıyer mahallelerinin Kuran Kurslarının ihtiyaçlarını da giderdikten sonra hız kesmeden hizmet ataklarının devam edeceğini söyleyerek açıklamasını sonlandırdı. 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım