ELVANLININ YÜZÜ TOLLU İLE GÜLDÜ

Erdemli Belediyesi 2014 yılında bütünşehir yasasıyla birlikte hizmet sınırına dâhil olan belde, yayla ve mahalle statüsü kazanan köy yollarının modern görünüme kavuşması için asfalt çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada; Erdemli’de olduğu gibi Elvanlı’da da kaliteli ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak amacıyla yoğun tempoda çalıştıklarını söyledi. Başkan Tollu, tüm mahalleleri sorunsuz ulaşıma kavuşturmak için çaba sarf ettiklerini dile getirerek, ‘’kurulduğu günden bu yana yol konusunda sıkıntılarına çözüm isteyen önceden köy statüsünde olan Elvanlı mahallemizin isteklerine ve taleplerine sessiz kalmadık. Yıllardır hayalini kurdukları yol sorunlarının çözüme kavuşmasının sevincini yaşıyorlar. İnşallah birlikte daha iyi ve kalıcı hizmetlere imza atacağız.’’ dedi.

 

 

 

 

 

2014 yılında yürürlüğe giren Bütünşehir yasasıyla mahalleye dönüşen ve Erdemli’ye bağlanan beldelerin hepsinde hizmet üreten Erdemli Belediyesi, son yıllarda 20-30 yıl dayanıklı yol olarak nitelendirdiği sıcak asfalt hizmetini tüm mahallelerde uygulamaya devam ediyor. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, asfalt çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada; “Ekiplerimiz Elvanlı Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. Erdemli’mizin her tarafını kaliteli ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için şehrimize yakışmayan her türlü kusuru ve eksiklikleri tespit edip, çağdaş yöntemlerle çözüyoruz ve mahallerimizde bu kapsamda asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ

Başkan Tollu, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehrin dört bir yanında asfalt, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdükleri bilgisini verirken, birçok mahallede yollara sıcak asfalt serimi yapıldığını belirtti ve bozuk olan yollarda da bakım onarım çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Başkan Tollu ‘’asfaltsız yol kalmayacak’ hedefiyle yola çıktıklarını ifade ederek, belde ve köylerle birlikte Erdemli’nin en ücra köşesine kadar asfaltlanmayan yer kalmayacağını vurguladı. Tollu, ‘’2014 seçimlerinde verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız.’’ dedi.

30 AYRI NOKTADA HİZMETLERİMİZ SÜRÜYOR

Sıcak asfalt konusunda ciddi çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan Tollu,‘’30 ayrı noktada devam eden çalışmalarımız kapsamında asfalt-yol konusunda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak, halkımızın hizmetine sunuluyor” diye konuştu.

MAHALLEMİZİN HER YERİNE EŞİT HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Erdemli’nin yol konusunda sıkıntılarını çözüme kavuşturmaya devam ettiklerinin altını çizen Başkan Tollu, ‘’2014 yılında yürürlüğe giren bütünşehir yasasıyla birlikte hizmet alanlarımız kat be kat arttı. Hizmet ağımızın genişlemesine rağmen yaklaşık 4 yıldır hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan uzak yakın demeden kararlı bir şekilde yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurulduğu günden bu yana yol konusunda sıkıntılarına çözüm isteyen önceden köy statüsünde olan Elvanlı mahallemizin isteklerine ve taleplerine sessiz kalmadık. Yıllardır hayalini kurdukları yol sorunların çözüme kavuşmasının sevincini yaşıyorlar. İnşallah birlikte daha iyi ve kalıcı hizmetlere imza atacağız. Elvanlı’da her alanda çalışmalarımız devam edecek ve asfalt hizmeti sonrası eksiklerini çözmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

 

 

 

AYRIMSIZ HİZMET TAKDİR TOPLUYOR

Erdemli Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü çalışmaları 71 mahallede hız kesmeden sürdürürken, hizmetlerin ayrım yapmadan her bölgeye gitmesi de muhtarlar ve vatandaşların takdirini topluyor.

 

MUHTAR HAYTA: ELVANLI TOLLU İLE TARİHİNDE GÖRMEDİĞİ HİZMETLERİ ALIYOR

 

KALİTELİ VE GÜVENLİ YOLLARA KAVUŞTUK

Elvanlı Mahalle Muhtarı Mustafa Hayta, Erdemli Belediyesi’nin mahallelerine yaptığı hizmetler hakkında düşüncelerini aktardı. Erdemli Belediyesi ile sürekli irtibat halinde olduklarını anlatan Muhtar Hayta, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun Elvanlı’da asfalt-yol sorununa çözüm getirdiğini belirterek, tarihlerinde görmedikleri hizmeti Erdemli Belediyesi sayesinde aldıklarını aktardı. 2014 bütünşehir yasası sonrası mahalle statüsüne geçmesiyle hizmetten yoksun kalacağı endişesi asla taşımadıklarını dile getiren Muhtar Hayta, ulaşım sorunlarının giderilmesiyle diğer taraftan ise kaliteli ve güvenli yollara kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

BAŞKAN TOLLU İLE İLKLERİ YAŞIYORUZ

Başkan Tollu’nun güvenlerini boşa çıkarmadığına vurgu yapan Muhtar Hayta, yapılan hizmetler nedeniyle Elvanlı halkı adına belediye çalışanlarına da teşekkür etti. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya sonuna kadar güvendiklerini ve desteklediklerini dile getiren Elvanlı Mahallesi Muhtarı Mustafa Hayta, her daim başkan Tollu’nun yanında yer aldıklarını söyledi. Erdemli Belediyesi’nin hizmetlerinin kalitesinin tartışılmaz olduğunun altını çizen Muhtar Hayta, ‘’mahallemizin sorunları hızla çözülüyor. Yollarımız asfaltlanıyor. Tozdan kirden kurtulduk. Kışından çamurdan kurtulduk’’ diyerek, Elvanlı’nın Mükerrem Tollu ile ilkleri yaşadığına vurgu yaptı. Başkan Tollu’ya minnettar olduklarını ifade eden Muhtar Hayta, Elvanlı’da asfalt çalışmaları sonrası kaliteli ve güvenli yollara kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

 

RAMAZAN ŞAHİN: ‘’BAŞKAN TOLLU’YA MİNNETTARIZ’’

Elvanlı Mahallesi’nde ikamet eden Ramazan Şahin Erdemli Belediyesi’nin hizmetlerine yönelik görüşlerini paylaştı. Yıllardır yapılmayan hizmetlerin artık kendi mahallelerine de gelmesinden duyduğu memnuniyeti anlatan Şahin,  Erdemli Belediyesi'nden gerekli hizmetleri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini belirterek, yıllardır yapılamayan yollarının Başkan Tollu’nun sayesinde yapıldığını söyledi. Elvanlı’nın tarihinde görmediği hizmetlere tanıklık ettiğini ifade eden Şahin, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek, ‘’biz Erdemli Belediyesi’nin mahallemize yaptığı hizmetlerden de mahallemize karşı her konuda yardımcı olmasından da memnunuz. Allah razı olsun” dedi.’’

TOLLU’NUN HİZMETLERİ MUTLULUK VERİCİ

Tollu’nun hizmetlerinin kendileri için mutluluk verici olduğunu ifade eden Şahin şöyle devam etti; ‘’mahallemize yapılan hizmetler için başta Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya sonra emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

 

 

Video için tıklayınız...

 
 
 
Sosyal Medya Paylaşım