ERDEMLİ BELEDİYESİ ERKDER’LE İSTANBUL’DA BULUŞTU

Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyehat Fuarında (EMİTT) Erdemli’yi temsil etmek için İstanbul’da bulunan Erdemli Belediyesi heyetine, Erdemli Kültür Düşünce ve Geliştirme Derneği (ERKDER) ev sahipliği yaptı. Düzenlenen yemek programında konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “siyasi münazaraları bir kenara bırakıp Erdemli ortak paydasında buluşarak, Erdemli’yi en yükseklere taşımalıyız” dedi.

İstanbul Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde bu yıl 20.si düzenlenen Emitt 2016 fuarına Erdemli’yi temsil etmek üzere İstanbul’da bulunan Erdemli heyetini, İstanbul’da yaşayan Erdemli’lilerin kurmuş olduğu ve kısa adı ERKDER olan Erdemli Kültür Düşünce ve Geliştirme Derneği yetkilileri ev sahipliği yaptı. ERKDER Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul Türk Dünyası Kültür Parkında Erdemli heyetine bir yemek verdikten sonra Türk Dünyası Parkı tanıtıldı.

ERKDER BAŞKANI TÜZEL BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Düzenlenen yemekte ilk olarak ERKDER Yönetim Kurulu Başkanı D. Ali Tüzel söz aldı. Derneğin kuruluş amacının İstanbul’da yaşayan Erdemli’lileri buluşturmak, kaynaştırmak ve aynı zamanda Erdemli’den gelen vatandaşlara ev sahipliği yapmak olduğunu beyan eden Tüzel, Erdemli Belediyesi heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Tüzel, İstanbul’da yaşayan Erdemli’lilerin sayıca fazla olmadığını fakat buna karşın hemşerilerinin çok önemli mevki ve görevlerde olduklarını vurgulayarak bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

TOLLU: ORTAK PAYDAMIZ ERDEMLİ OLMALI

Bu tür etkinliklerin son derece önemli olduğunu vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İstanbul’da yaşayan Erdemli’li hemşerileri buluşmanın ayrı bir yeri, ayrı bir güzelliği olduğunu savundu. Erdemli Belediyesi olarak Erdemli’yi tanıtmak için her türlü çalışmanın içinde olduklarını kaydeden Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Erdemli’mizi en iyi şekilde temsil etmenin mücadelesini veriyoruz. Bunun için her düşünceden ve her meslek gurubundan insanı bir araya getirerek Erdemli Kent Konseyini oluşturduk. Artık Siyasi münazaraları bir kenara bırakıp Erdemli ortak paydasında buluşmalıyız. Erdemli ortak paydasında buluşmak için gurur duyacağımız ve sahipleneceğimiz o kadar büyük değerlerimiz var ki. Erdemli’mizin kültür sanat ve tarihini gün yüzüne çıkarabilmemiz için bu birliktelik şart. Hep beraber el ele vererek Erdemli’yi çok güzel yerlere taşıyacağız Allah’ın izniyle.”

Erdemli’yi erdemli insanlarıyla beraber en yükseklere taşıyacaklarını söyleyen Tollu, sözlerini bu uğurda emek harcayan herkese teşekkürlerini sunarak noktaladı. Yemek programına ERKDER yöneticilerinin yanı sıra, Belediye Meclis Üyeleri Adem Gürsoy, İbrahim Tepe, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öğer, Kültür Sosyal İşler Müdürü Kamil Boran, Basın Yayın Müdürü Adem Arslan, Destek Hizmetleri Müdürü Fehmi Kuyugöz, Erdemli Basın mensuplarından Derviş Çömez, Durhasan Şahin, İsmet Can, Veli Coşkun ve Mehmet Doğaner katıldı. Yemeğe katılanlar tek tek kendilerini tanıttılar. Yapılan konuşmalarda daha çok kaynaşma ve birlik mesajı çıktı.

 

 

Video için tıklayınız...

 
 
 
 
Sosyal Medya Paylaşım