ERDEMLİ BELEDİYESİ OKULLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Erdemli Belediyesi ilçede bulunan okulların hizmet ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Belediye ekipleri son olarak Tömük Hacı Recep Yaşa Ortaokulunun boyama ve tadilat işlerini tamamladı. Eğitime her zaman ilk sırada öncelik verdiklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “hizmet talebi olan her okulun ihtiyacını en kısa sürede gideriyoruz. Okullara boya- badana, bahçe düzenlemesi ve oyun grubuhizmetleri sunuyoruz. Eğitim kurumlarına hizmette öncelik tanıyoruz” dedi.

Erdemli Tömük Hacı Recep Yaşa Ortaokulunun tadilat ve boyama işlerini yapan Belediye ekiplerinin, okul ayrımı yapmadan gelen talepler doğrultusunda bu hizmetleri gerçekleştirdikleri bildirildi. Erdemli tarihinde okullara yönelik en çok hizmetin kendi dönemlerinde verildiğini ifade eden Belediye Başkanı Tollu, hizmetlerin tüm öğretmenlerden, öğrencilerden ve velilerden takdir gördüğünü söyledi. Yeni nesillerin kaliteli olarak yetişebilmesi için eğitimin her zaman için desteklenmesi ve geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Tollu, eğitim ortamının kaliteli ve ferah olması için belediye olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ve bundan sonrası için de yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Boya badana dışında tüm okul yollarını asfalt ve parke yollara kavuşturduklarını, aynı şekilde okul bahçelerini de parke taşlarla ördüklerini ifade eden Tollu, “belediye olarak eğitim hizmetlerine öncelik veriyoruz, teknik hizmetlerin yanı sıra; sınava hazırlanan öğrencilere her sene ücretsiz sınav kitapları, küçük çocuklara okuma ve boyama kitapları dağıtıyoruz, sınav zamanlarında ailelere ve öğrencilere yönelik etkinlikler yapıyoruz” dedi. Öğrencilerin kaliteli eğitim alabilmeleri adına her türlü etkinliği yerine getirdiklerini belirten Tollu, bundan sonrası için de bu hizmetleri katlayarak yapacaklarının altını çizdi.

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım