ERDEMLİ BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU PERDE DEDİ

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu “Deli Dumrul” adlı tiyatro oyunuyla perdelerini araladı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi.

Erdemli tarihinin ilk şehir tiyatrosu kuruldu ve geçtiğimiz akşam galasını yaptı. Belediyece açılan tiyatro kursundan seçilen oyunculardan oluşturulan Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde “Deli Dumrul” adlı tiyatro oyununu sergiledi. Vatandaşlar tarafından soluksuz izlenen oyun, Erdemli’de sergilenen ilk şehir tiyatrosu oyunu olarak kayıtlara geçti.

ERDEMLİ KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİNE DÖNÜŞÜYOR

Sergilenen tiyatro oyununu çok başarılı bulduğunu ifade eden Başkan Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehri haline dönüştüreceklerini söyledi. Yakın zamanda kültür merkezindeki sinema salonlarının da devreye girmesiyle vatandaşların vizyondaki filmleri izleme imkanı bulacağının altını çizen Tollu, “Tiyatro Kursu, Çağdaş Halk Dansları Kursu ve Fotoğrafçılık Kursuyla başlayan kültürel ve sanatsal eğitim atağının semeresini almaya başladık. Tiyatro gösterisiyle başlayan kültür sanat atağımız sinema salonlarının açılmasıyla vizyondaki filmlerin gösterimiyle devam edecek. Kültür merkezinin en önemli enstrümanı hiç şüphesiz Erdemli Şehir Tiyatrosu ekibi olacaktır. Bugün bunu bir kez daha ortaya koydular. Çok yetenekli oyuncuların oluşturduğu bir ekip olduğunu hepimiz izledik ve gördük. Amatör bir ruhla böyle profesyonel bir oyun çıkarılması bizleri çok mutlu etti. Erdemli’yi kültürel alanda geliştirebilmek için çalışmalarımız sürecek. Her alanda Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz” dedi. Tiyatro grubu oyuncuları ve oyunu izlemeye gelen vatandaşlara teşekkür eden Başkan Tollu, sözlerini oyunların her hafta Cuma günü saat 19.00’da sergilenmeye devam edeceğini bildirerek tamamladı.

KİM DEMİŞ ERDEMLİ’DE TİYATRO OLMAZ DİYE…

Kendilerine verdiği destek için Başkan Tollu’ya teşekkürlerini sunan Erdemli Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Deniz Sandalcı, salonu tıka basa dolduran izleyicilere “artık Erdemli’nin bir tiyatrosu var, bu tiyatroya sahip çıkmak da sizin göreviniz” dedi. Gösterim sonunda Başkan Tollu, oyuncuları başarılarından dolayı tek tek tebrik ederken çiçek armağan etti. Tiyatro oyuncuları da kendilerine bu imkanı tanıdıkları ve kentin sanat hayatına katkıda bulundukları için Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya, Basın Yayın Müdürü Adem Arslan’a ve Kültür Müdürü Kamil Boran’a birer plaket takdim ettiler.  

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım