ERDEMLİ BELEDİYESİ TURİZMCİLERLE İSTİŞARE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

Erdemli Belediyesi şehri turizm cazibesi haline getirmek için her kesimle istişare toplantılarına devam ediyor. Belediye toplantı salonunda gerçekleşen ve karşılıklı görüş alışverişi şeklinde süren toplantıda söz alan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu toplantıları düzenleyerek “Erdemli’yi turizmle anılır bir şehir konumuna getirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Bu konuda atılacak adımlarda turizm işletmecilerinin görüşlerinin alınarak ortak akılla hareket edilmesinin daha faydalı olduğuna inandıklarını söyledi.
Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen turizmcilerle istişare toplantısında turizmcilerin tecrübesinden faydalanmak amaçlanıyor. Erdemli için bir çok hizmet planladıklarını ancak Büyükşehir yasasının ellerini kollarını bağladığına değinen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “yasanın müsaade ettiği ölçüde ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. Bu tür toplantıların çok faydalı olacağına inandıklarını kaydeden Tollu, turizm konusunda atılacak adımlarda turizm işletmecilerinin görüşlerinin alınarak ortak akılla hareket edilmesinin amaçlandığını söyledi. Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “Erdemli’miz Kızkalesi başta olmak üzere turizme çok elverişli bir yer, yüksek bir potansiyele sahip, inşallah sizlerin desteğiyle bu potansiyeli de kullanarak Erdemli’yi turizmde daha yukarılara çıkarmaya gayret edeceğiz. Sizler bu işin içindesiniz, bu konuyu bizden daha iyi biliyorsunuz sizin birikimlerinizden faydalanarak ilçemize gelen turist yapısını daha nitelikli hale getirip burada yaşayan insanlarımıza da daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sağlayacağız.” 
Daha sonra söz alan işletmeciler Başkan Tollu’ya konuyla ilgili görüşlerini beyan ederek, çeşitli sorunlarıyla ilgili beklentilerini sundular.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sosyal Medya Paylaşım