ERDEMLİ ŞEHİR TİYATROSU KURULDU

Erdemli Belediyesi ilçede kültürel etkinlikleri arttırma projesini adım adım uyguluyor. Bu alandaki ilk adımlarının Kültür Merkezi inşaatıyla gerçekleştiğini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “artık sona yaklaşan binamızda belediyemize ait bir tiyatro grubu oluşturmak için çalışmalarımız başlamıştır” dedi.

Erdemli Belediyesi Erdemli’n,n ilk şehir tiyatrosunu kurmak için kolları sıvadı. Konuyla ilgili olarak tiyatro kursu açıldı. Belediyece açılan bu tiyatro kursunun Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosunun ilk ayak sesleri olduğuna dikkat çeken Başkan Tollu, Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam ettiklerini söyledi. Kursa kayıt yaptıran vatandaşları, kültüre ve sanata verdikleri önemden ötürü tebrik eden Tollu, belediye konferans salonunda gerçekleştirilen tanışma toplantısında sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kültür Merkezi Projemizde planlarımızın, herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu, her zaman için aktif olarak kullanabilen, içinde sinema salonları, tiyatro salonları bulunan bir merkez olarak yapıldığını daha önceden ifade etmiştik. Şimdi belediyemizin kendi tiyatro grubunun oluşturabilmesi adına çalışmalar hızlandırıldı. Bu tiyatro kursu da bu planın bir parçasıdır. Şehrimizde yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması adına projelerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Çünkü biz ilklerin belediyesiyiz ve Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz.”

Başkan Tollu’dan sonra söz alan tiyatro eğitmeni Deniz Sandalcı, amaçlarının Türkiye çapında festivallere katılacak, Erdemli’yi temsil edecek dolayısıyla şehrin turizm anlamında da tanıtımına katkı sağlayacak bir tiyatro grubu oluşturmak olduğunu söyledi. Erdemli denilince kültür ve sanattan bahsedilen bir şehir hayal ettiklerini söyleyen Sandalcı, “bunun için azimle, yılmadan çalışacağız ve bunu başaracağız” dedi.

Yetkililerden alınan bilgilere göre tiyatro kursunun ilk etapta Erdemli Belediyesi Hizmet Binası içerisinde verilmeye başlanacağı, Kültür Merkezinin tamamlanmasıyla kursun orada devam edeceği bildirildi.  

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım