ERDEMLİ ZABITASINDAN KAPSAMLI DENETİM

Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçe genelinde geniş denetim yapıyor. Özellikle de gıda sektörü üzerinde yoğunlaşan denetimlerde, halk sağlığını tehdit eden işletmelerin kapatılması için gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

Erdemli’de geniş çaplı denetimler başladı. Erdemli Belediyesi rutin olarak sürdürdüğü denetimlerini sıklaştırarak kapsamlı denetimler yapıyor. Özellikle de gıda üretimi ve satışı yapan işletmelerin denetimlerde yoğunluk kazandığı kaydedilirken, vatandaşın sağlığını tehdit edici, uygunsuz üretim ve satış yapan işletmeler hakkında yasal işlem başlatıldığı ifade edildi.

BAŞKAN TOLLU: KİMSE HALKIN SAĞLIĞI İLE OYNAYAMAZ

Son günlerde konuyla ilgili şikâyetlerin artması sebebiyle denetimlerin sıklaştırıldığı dile getirilirken, denetimlerim ilçenin tüm mahallerinde gerçekleştirildiği vurgulandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, hali hazırda belediye olarak rutin denetimler yaptıklarını, son günlerde bu denetimleri daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi. Kızkalesi-Çeşmeli arasında bulunan tüm mahalleleri kapsayan denetimlerde, özellikle de esnafların yoğun olduğu çarşı merkezlerinde ağırlıklı olarak gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkanı Tollu, halk sağlığını tehdit edici unsurların üzerine gittiklerini kaydetti. Vatandaşların sağlıklı bir şekilde gıda tüketimlerinin zeminini korumak adına uygulanan denetimlerin, gıda sektörünü yoğun bir şekilde kapsadığını ifade eden Tollu, “insanlarımızın sağlığı bizim için her şeyin, her hizmetin önündedir. Bu anlamda çalışmalarımızı, denetimlerimizi sıklaştırdık. Halk sağlığını tehdit eden tüm işletmelerin kapatılması yönünde Zabıta Müdürlüğümüze talimat ve yetki verdik. Arkadaşlarımız sahada çalışmalarını geniş bir şekilde sürdürüyorlar. Vatandaşımızın sağlığı ile kimse oynayamaz. Denetimlerimizde uygun bulmadığımız işletmeler tavizsiz bir şekilde kapatılacaktır. Tüm işletmeler halk sağlığına dikkat etmelidir ve kendilerine çeki düzen vermelidirler. Denetimlerimizin yoğunluğu artarak devam edecektir” dedi.

UYGUNSUZ İŞYERLERİ KAPATILIYOR

Konuyla ilgili verilen bilgilerde, denetimlerin İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yürütüldüğü ve uygun sağlık koşullarını sağlamayan işletmeler hakkında tutanakların tutulduğu ve bu işletmelerin kapatılması yönünde yasal işlemlerin başlatıldığı vurgulandı. 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım