ERDEMLİ’DE AŞURE BULUŞMALARININ İLKİ KIZKALESİ'NDE BAŞLADI

Her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayı'nda Erdemli Belediyesi'nce düzenlenen Aşure programlarının ilki Kızkalesi'nde yapıldı. Aşure programında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve personelleri tarafından vatandaşların muharrem ayı kutlandı. Aşure dağıtımı gerçekleştiren Erdemli Belediyesi personellerine, vatandaşlar da teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. Programa katılan vatandaşlar ayrıca Aşureler ve yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya ve Erdemli Belediyesi'ne teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Her yıl geleneksel olarak Erdemli Belediyesi'nce düzenlenen Aşure programları, Kızkalesi Mahallesi'nde vatandaşların yoğun katılımıyla başladı. Etkinlik öncesi vatandaşlarla tek tek selamlaşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, böyle mübarek ay ve günlerin bir araya gelmek ve kardeşliğin pekiştirilmesi adına çok güzel fırsatlar olduğunu belirtip, vatandaşlara aşure ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Aşure programında Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun yanı sıra MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin ve yönetim kurulu üyeleri, İl Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan ve Belediye Meclis Üyeleri de programa katılarak vatandaşlara aşure dağıttılar. Aşure ikramının ardından söz alan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi olarak böylesine programları düzenlemekten ve vatandaşları bir araya getirmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Amaçlarının bu güzel günler vasıtasıyla vatandaşları bir araya getirerek birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek olduğunu anlatan Tollu, programa gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılım gösteren vatandaşlara ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Erdemli insanlarına hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade eden Tollu, göreve geldikleri günden bu yana asla ayrıştıran ve kategorize eden olmadıklarının altını çizerek, insanların birliğinden dirliğinden kardeşliğinden yana bir belediyecilik sergilediklerini söyledi.

TOLLU'DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Kendilerinin belediye olarak Erdemli için çok güzel hizmetler ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tollu, "Toplumun her kesimi ile bir araya geliyor, ülkemizin ve milletimizin ihtiyacı olan birlik ve beraberliği tesis etmeye gayret ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana asla mazeret üreten olmadık. İnsanlarımızı kategorize etmeden, kardeşlik, birlik beraberlikten yana bir belediyecilik tesis etmeye çalıştık. Bu bizim siyaseten aleyhimize de olsa bu düsturumuzu asla bozmadan yolumuza devam edeceğiz. İnsanlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam ederek, el birliğiyle Erdemli'mizi en mükemmele taşıma gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

BAŞKAN TOLLU, AHİLİK HAFTASI DOLAYISIYLA PROGRAM ÖNCESİ ESNAFLARLA BİRARAYA GELDİ

Başkan Tollu, Kızkalesi'nde düzenlenen aşure programı öncesi Ahilik Haftası dolayısıyla esnaf ve vatandaşlarla da bir araya geldi. Ahilik Haftası dolayısıyla esnafları tek tek ziyaret eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, esnaflara bereket duası ve Türk Bayrağı armağan etti. Esnaf ve vatandaşlar da Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, Erdemli Belediyesinin sunduğu tüm hizmetler için Başkan Tollu’ya teşekkürlerini sundular. Ahilik Haftası'nı kutlayan Tollu, yaptığı konuşmasında, "Belediye olarak, üreticilerimizin ve esnaflarımızın her zaman yanlarında oluyoruz. Onlarla iç içe olarak her türlü ihtiyaçlarında destek olmak için gayret gösteriyoruz. Toplumumuzun temelini oluşturan değerlerimize sahip çıkmak bizlerin görevidir. Bu düsturla şehrimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin gelecek nesillere taşımaya gayret gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta siz esnaflarımız ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm milletimizin Ahilik Haftası'nı tebrik ederim" dedi.

 

Belediye yetkilileri, Aşure programlarının Muharrem ayı boyunca Ayaş'ta 27 Eylül, Kumkuyu'da 28 Eylül, Esenpınar'da 29 Eylül,  Limonlu'da 1 Ekim, Kocahasanlı'da 2 Ekim, Arpaçbahşiş'te 4 Ekim, Tömük'te 8 Ekim, Kargıpınarı'nda 9 Ekim, 10 Ekim Çarşamba günü ise Çeşmeli Kapalı Pazar yerinde son bulacağını bildirdiler.

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım