ERDEMLİ’DE CAMİLER PIRIL PIRIL

Erdemli Belediyesi kurduğu cami temizleme ekibiyle Erdemli genelinde bulunan tüm camileri temizlemeyi sürdürüyor. Belediye yeni aldığı halı yıkama makinesi ile cami halılarının da yıkamaya başladığını bildirdi. Cami temizleme hizmetini iki yıldır hiç durmadan devam ettirdiklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Erdemli’de camilerimiz, cami temizleme ekibimizin titiz çalışmasıyla pırıl pırıl” dedi.

Erdemli’de bulunan her caminin sırayla temizlenmeye devam ettiği bildirilirken, bu uygulama vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor. Yapılan hizmetlerin takdir toplamasının önemli olduğunu söyleyen Tollu, “cami temizliği belediyenin görevleri arasında bulunmasa da, biz bu hizmeti yapmaktan büyük haz duyuyoruz. Sadece cami değil, ilçede açılan Kuran Kursları ve okullara da aynı hizmeti yapıyoruz. Bu hizmetler Allah rızası için yapılıyor ve amacına ulaşıyor. Bunu bilmek bize huzur veriyor. Bundan sonrası için de bu hizmetlerimiz dur durak bilmeden devam edecektir” dedi. Cami temizliğinin Erdemli Belediyesince geleneksel hale getirildiğini vurgulayan Başkan Tollu, Ramazan ayının girmesiyle cami temizliğine hız verdiklerini söyledi.

Okullara, camilere ve Kuran kurslarına ayrıca bahçe düzenlemesi, kamelya, bank ve parke hizmeti de sunduklarının altını çizen Belediye Başkanı Tollu, “buralar tüm Erdemli’nin ortaklaşa kullandığı alanlar, dolayısıyla buralara yapılan hizmetlerin öneminin bilincindeyiz. Çünkü bu alanlardan yararlananlar bizim insanımız. Hepimiz camiye gidiyoruz. Hepimizin çocuğu kursa ve okula gidiyor. Dolayısı ile bu hizmeti kendimize vermiş oluyoruz. Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.

Belediye ekiplerinden alınan bilgilere göre belediye cami temizleme timi hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipmanları arasına halı yıkama makinesi de ekleyerek cami halılarını da yıkamaya başlayan ve günde en az iki camiyi temizlediklerini bildiren ekipler bu hizmet sayesinde Erdemli’de ki tüm camilerin pırıl pırıl olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söylediler. 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım