ERDEMLİ’NİN GÖZBEBEĞİ KIZKALESİ

Erdemli Belediyesi Kızkalesi’nde önemli işlere imza atıyor. Kızkalesi’ni Erdemli’nin gözbebeği olarak gördüklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yeni yapılan sosyal tesisi ve sahil bandını gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

Erdemli Belediyesi Kızkalesi’ni en mükemmel şekilde tanıtabilmek için hatırı sayılı bir çaba sarf ediyor. Erdemli denilince akla ilk gelen yerin Kızkalesi olduğuna dikkat çeken Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Kızkalesi’ni turizmin gözbebeği bir tatil cenneti haline dönüştürmek için yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Kızkalesi’ni ulusal ve uluslararası alanda daha iyi tanıtabilmek için çeşitli festivaller düzenlediklerini belirten Tollu, gelen konuklarda memnuniyet derecesinin en üst düzeyde olması için alt yapı, sahil bandı düzenlemesi ve sosyal tesis çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Bu çalışmaları sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla ortaklaşa işbirliği içinde yaptıklarını anlatan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini yanımıza alarak Kızkalesi’nin var olan turizm potansiyelini daha yukarılara çıkarmak için yoğun bir çalışma başlattık. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak Kızkalesi’ni adına layık bir şekilde dizayn etti. Kızkalesi tamamlanan sosyal tesisi, otopark ve pazaryeriyle bambaşka bir çehreye dönüştü. Ayrıca tüm sokaklarını sıcak asfalt çalışması yaptık. Sahilde yaptığımız düzenlemeler gelen ziyaretçilere görsel bir şölen sunmaktadır. Yapılan tüm bu hizmetler elbette ki Kızkalesi için yeterli değil. Kızkalesi’yle ilgili daha bir çok proje hayata geçirilerek bu şirin mahallemizi turizmde zirveye ulaştıracağız.”

Yapılan hizmetleri yerinde inceleyen Başkan Tollu, yeni projeler içinde kurmaylarıyla birlikte keşif yaptı.

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım