KADINLAR EL ÜSTÜNDE TUTULMALIDIR

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Açıklamasında kadınların dünyanın en özel varlıkları olduğuna vurgu yapan Tollu, “önemli olan bunun farkında olmaktır” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle yaptığı açıklamada kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çeken ve bunu tarihsel süreçteki örnekleriyle açıklayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kadın konusunda son derece hassas olunması gerektiğinin altını çizdi.

TÜM İNSANLAR EŞİTTİR

Son yıllarda kadına yönelik şiddetin arttığını beyan eden Belediye Başkanı Tollu, aslında şiddetin eskiden beri var olduğunu ancak son yıllarda kadınlar konusunda başta basın olmak üzere bir farkındalık yaratılmasıyla daha çok gözler önüne serildiğini belirtti. Bu anlamda var olan şiddetin basın mensupları sayesinde gün yüzüne çıktığını, üstünün kapatılmadığını vurgulayan Tollu, bu hassasiyeti taşıyan tüm basın mensuplarına teşekkür etti. Tüm insanların eşit olduğuna vurgu yapan Tollu, açıklamasında “daha da net ifade edersek, kadınlar daha da fazla önem arz etmektedir. Çünkü onlar olmasa bizler olmayız. Bunu fizyolojik anlamda söylemiyorum. Kadınlarımız anadır, başarının arkasında durandır. Kadınlarımız fiziksel anlamda şiddete maruz kalan değil, her anlamda el üstünde tutulması gereken insanlardır. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlar; daha güzel bir dünya dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Vİdeo için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım