KUPAYI BAŞKAN TOLLU’YA TAKDİM ETTİLER

Erdemli Belediyesi Çağdaş Halk Dansları Topluluğu ve Mercane Can Kültür Elçileri Spor Kulübünün ortaklaşa katıldıkları Halkoyunları festivalinde elde ettikleri Türkiye ikinciliği kupası, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya takdim edildi. Başkan Tollu, verdikleri emeğin karşılığını almaya başladıklarını dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Erdemli Belediyesi Çağdaş Halk Dansları Topluluğu ve Mercane Can Kültür Elçileri Spor Kulübü, geçtiğimiz ay Türkiye Halkoyunları Federasyonunca Ankara'da düzenlenen Türkiye Halkoyunları yarışması yıldızlar kategorisinde ikinci olarak Erdemli’ye dönüşmüşlerdi. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret eden, Erdemli Belediyesi Çağdaş Halk Dansları Topluluğu yönetmeni Mercane Can, ikincilik kupasını Başkan Tollu’ya armağan etti. Can burada yaptığı açıklamada halk oyunlarının gelişmesi ve gençlerin, insanların halk oyunları kültürüyle tanışması adına kendilerine her türlü desteği veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya sonsuz teşekkür ettiğini ile getirdi. Erdemli’de 2014 yılından bu yana sanatsal anlamda çok büyük bir atılım olduğunu söyleyen Can, “bunda en büyük pay, uzak görüşlülüğü ve verdiği imkânlardan dolayı Başkanımız Mükerrem Tollu’dur. Bugün tüm Mersin’de, Erdemli’nin sanatsal gelişimi , Erdemli’nin kültür ve sanat şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediği ifade ediliyorsa, bunda en büyük pay sayın başkanımızda ve ekibindedir ” dedi. 

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Tollu da, Erdemli’nin her açıdan gelişmesi, büyümesi, ilerlemesi için çalıştıklarının bunun bir ayağının da kültür ve sanat olduğunu vurguladı. Bugüne kadar birçok konuda olduğu kültür ve sanat konusunda da Erdemli’de gereken ilgili ve hizmetin olmadığını beyan eden Tollu, şehrin ilk kültür merkezini yaptıklarını, ilk şehir tiyatrosunu kurduklarını, çağdaş halk dansları topluluğu kurduklarını, şehirde ilk defa bir fotoğraf kulübü kurduklarını ayrıca çağdaş Türk Müziği topluluğunun da kurulması için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi. Yazarlık okulu, sinema atölyesi kurduklarını kaydeden Tollu, bu tür çalışmalara belediye olarak hem destek verdiklerini hem de öncülük ettiklerini söyledi. Başkan Tollu açıklamasında, “bugün bu aldığımız kupa bizleri çok mutlu etti. Verdiğimiz emeklerin boşa gitmediğini görmek bizleri mutlu ediyor. Başta Mercane hocam olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ve daha nice başarılar diliyorum” dedi.

Açıklamaların ardından yapılan sohbette, topluluğun daha da büyümesi ve geliştirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı. 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım