ÖĞRETMENLER GÜNÜNE KUM SANATI DAMGASINI VURDU

Erdemli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeği bu yıl Kargıpınarı Wonasis Hotelde yapıldı. Programa katılan öğretmen ve ailelerine teşekkür eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “siz saygıdeğer öğretmenlerimiz için ne söylesek ne yapsak azdır, sizlerin hakkınızı ödeyemeyiz” dedi. Programda ses sanatçısı Orhan Özbay, öğretmenlere söylediği eserlerle unutulmaz bir akşama imza atarken, geceye kum sanatı sanatçısı Oğuz Kıcıklı’nın kum sanatı sunumu damgasını vurdu.

Erdemli Belediyesince 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile her yıl düzenlenen geleneksel öğretmenler günü yemeği bu yıl KargıpınarıWonasis Hotelde gerçekleştirildi. Programda konuşanBelediye Başkanı Tollu, aileleri ile birlikte davete katılan öğretmenlere teşekkürlerini sundu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yemek programında saygı duruşu ve istiklal marşının ardından söz alan Başkan Tollu,“2009 yılından bu yana24 Kasım etkinliğini düzenliyoruz, görevde olduğumuz müddetçe de düzenlemeye devam edeceğiz. Bizler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimiz için ne söylesek ne yapsak azdır”dedi. Öğretmenlerin bu ülkenin temelini inşa ettiğini belirten Tollu, öğretmenlerin varlığının kendilerine güç verdiğini ifade etti. Belediye olarak eğitim ve öğretim hizmetlerine ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Tollu, Erdemli tarihinin en önemli hizmetlerinin kendi dönemlerinde yapıldığını söyledi. Başkan Tollu, belediyece yaptıkları hizmetlerden bahsettikten sonra sözlerini tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayarak bitirdi.

Programda ses sanatçısı Orhan Özbay sahne aldı. Söylediği birbirinden eşsiz türkülerle unutulmaz bir akşama imza atan Özbay, öğretmenlerden gelen istekleri de yerine getirdi. Daha sonra ise alanında Türkiye’nin yetiştirdiği ender sanatçılardan bir tanesi olan kum sanatı sanatçısı Oğuz Kıcıklı, muhteşem kum sanatı gösterisi ile izleyicileri adeta büyüledi. Yaklaşık yarım saat süren kum sanatı gösterisinden sonra Kıcıklı, aynı zamanda gölge sanatçısı ve mental ilizyonist olduğunu ifade ederek, bu alnalarda da gösteriler yaparak öğretmenlerden çok büyük alkış aldı.

Bu yıl düzenlenen öğretmenler gününün son derece güzel ve farklı olduğunu kaydeden Öğretmenler ise kendilerini unutmadığı için Erdemli Belediyesine ve belediye başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler. Gece sanatçı Oğuz Kıcaklı’nın öğretmenlere kaligrafi sanatından çizimler armağan etmesiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım