TOLLU’DAN 10 KASIM MESAJI

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Atatürk’ün bir dünya lideri olduğuna vurgu yapan Başkan Tollu, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğru ve anlaşılır bir şekilde gelecek nesillere anlatılması gerektiğini söyledi. Tollu, “Atatürk’ün hizmet anlayışını doğru anlayıp, yeni nesillere doğru aktarabilmek bizim temel amacımızdır” dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde, birlik ve beraberliği koruyarak ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun öncelikle iç huzurun sağlanmaktan geçtiğini belirtti. Birliğin ve beraberliğin önemine vurgu yapan Başkan Mükerrem Tollu, vatanın bütünlüğünün ancak birlik içerisinde olunursa sağlanabileceğini söyledi. Başkan Tollu mesajına şöyle devam etti: “En büyük eseri bizlere bıraktığı Cumhuriyetimiz olan Ulu Önder Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları bu toprakların kurtarılması için canlarını hiçe sayarak mücadele etmişlerdir. Onların manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz. Onlarla övünüyoruz. Fakat daha mühim olanı onlara layık olabilmektir. Bu uğurda ilkeli bir şekilde ülkemize, milletimize hizmet edebilmeliyiz.”

Tollu, Atatürk, Cumhuriyet ve Kurtuluş Mücadelesi gerçeklerini, yeni nesillere doğru bir şekilde aktarabilmenin önemi üzerinde durdu. Atatürk ile ilgili birçok kitabın, eserin ve kaynağın olduğunu söyleyen Tollu, bütün bunları idrak derecesi yüksek bir şekilde aktarabilmenin, doğru bilgileri doğru kaynaklardan sağlamakla mümkün olduğunu dile getirdi.

Açıklamasının sonunda Atatürk’ün bir dünya lideri olduğuna dikkat çeken Tollu, tüm dünyanın saygı duyduğu, mazlum milletlerin kurtarıcı olarak baktıkları Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ile andıklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım