YAYLADA BİRLİKTE BAYRAMLAŞTILAR

Erdemli Belediyesince geleneksel olarak her yıl düzenlenen “birlikte bayramlaşalım” programına Aydınlar-Avgadı yaylasında binlerce vatandaş katılarak bayramlaştı.

Ramazan Bayramını yaylada kutladılar. Erdemli Belediyesi her yıl Ramazan Bayramında bayramlaşma etkinlikleri düzenliyor. Ramazan ayı içerisinde beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde “gönül sofrası” adı altında iftar yemekleri düzenleyen Erdemli Belediyesi, bu etkinliklerini her yıl olduğu gibi bu yıl da “birlikte bayramlaşalım” programıyla taçlandırdı.

İSMAİL COŞAR VE ÖMER DÖNGELOĞLU GÖNÜLLERE DOKUNDU

Büyükşehir yasası ile birlikte köy tüzel kişiliğinden mahalleye dönüşen ve vatandaş nezdinde yayla olarak kabul edilen Avgadı-Aydınlar mahallesinde gerçekleştirilen programda ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu ve Hafız, İsmail Coşar vatandaşlarla buluştu. Kuran-ı Kerim tilaveti, kaside, ilahi ve sohbet şeklinde geçen programa hem protokol hem de vatandaş düzeyinde katılımın yoğun olduğu gözlemlendi.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu gerçekleştirdi. Tollu, Bayramlaşma programına teşrif ederek kendilerini şereflendiren tüm vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

BAŞKAN TOLLU: “BİRLİK VE BERABERLİKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK”

Vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik çağrısı yapan Belediye Başkanı Tollu, “bayramlar bizleri birbirimize kenetleyen özel günlerdir. Bu manevi günlerin bereketinden azami derecede faydalanmanın yollarını aramalıyız” dedi. Konuşmasında hoşgörü ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ramazan ayında insanların hoşgörü, sevgi, saygıyı en üst düzeyde yaşadığını ve kardeşliğin iyice pekiştirildiği hatırlattı. Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak İslam coğrafyasında yaşanan çatışmalar bizleri gerçekten üzmektedir. Eğer İslam dünyası huzurlu olursa dünya da huzurlu olacaktır. Tarihe baktığımızda İslam ile şereflenen bölgelerde ayrımcılığın olmadığını, insanların insanca yaşadıklarını görürüz. Tarihteki bu güzellikleri yakalamak için el birliği, gönül birliği içerisinde olup, bu milleti en yükseğe taşıyacağız." 

BELEDİYENİN ELİNİN DEĞMEDİĞİ BİR TEK SOKAK YOK

Vatandaşların taleplerini karşılayan bir belediye konumunda olduklarını ifade ederek belediye hizmetlerine de değinen Başkan Tollu, "Birçok belediyenin çalışmakta güçlük çektiği dönemde bizler zor durumdaki belediyelerimize araç ve gereç yardımı yapabilecek konuma geldik. Geçen  dönemde 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım