YAYLADA TENİS

Erdemli Belediyesi ilçenin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Avgadı Yaylası olarak bilinen Aydınlar mahallesine tenis kortu yapıyor.

Erdemli Belediyesi yaptığı hizmetlerle şaşırtmaya devam ediyor. Belediye ekipleri Kösereli Mahallesinde meydan çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da Aydınlar (Avgadı) Mahallesine yapılacak olan tenis kortu için alan belirleme çalışmaları yapıyor. Erdemli’nin tüm mahallerine eşit hizmet götürdüklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tüm Mahallelerde ihtiyaç olan hizmetlerin acil olarak yapıldığını belirtti.

Erdemli’nin her köşesini hizmete doyuracaklarını vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu kapsamda Belediye ekiplerinin Kösereli Mahallesinde meydan yapımına başladığını bildirdi. Kösereli mahallesinin de artık bir meydana sahip olacağını belirten Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “ Çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Bu proje tamamlandıktan sonra Kösereli sakinleri çocuk oyun grubu, fitness aletleri, basketbol sahası, kamelya ve oturma gruplarının yer aldığı bir meydana sahip olacak. Kaliteli ve nitelikli hizmeti vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda Avgadı Mahallemizde de tenis kortu için yer belirleme çalışmaları yapıyoruz. Belediye olarak sporun gelişmesi adına üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapıyoruz. Vatandaşlarımız için hizmet etmekten büyük haz alıyoruz. Yapılan tüm hizmetler Erdemli’nin gelişmesi için yapılıyor.”

TENİS SPORU İLE HERKES TANIŞACAK

Yapılan bu projenin hayata geçmesinin yayla turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Avgadı mahallesi için çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Tollu, her türlü hizmeti vatandaşın ayağına götürmekten büyük onur duyduklarını dile getirdi. Başkan Tollu, “neden tenis” sorusuna “Tenis sporu zenginlerin yaptığı bir spor olarak bilinir. Biz bunu kırdık. Erdemli merkezde yaptığımız tenis kortlarımızda çocuklarımıza ücretsiz kurslar veriyoruz. Herkes tenis oynayabiliyor. Neden yaylalarımızda da tenis olmasın dedik ve bu anlamda Avgadı’da yaşayan vatandaşlarımız için buraya Tenis kortu yapmaya karar verdik. Önceliğimiz eşit hizmet, farklı hizmet” diyerek cevap verdi.

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım